STNA Rep Teams

STNA Rep Team Policy

2018 STNA Rep Teams
STNA would like to thank the 157 players who trialled for Representative teams this year.
Congratulations to the 83 players selected below and commiserations to those of you who have missed out. The Selectors encourage you to keep trying and hope that you can all find positives from taking part in the trials.
Rep Team coaches will contact their individual teams shortly to provide further information regarding training etc.
11&under Gold Coach Melissa Ferguson

Mia Anderson C St Lukes Health Karana
Lucy Booth GK Cripps Waratah
Melanie Bremner C Cripps Waratah
Emily Cooper WD Cooper Automotive Kilburn
Isobel Ferguson GS Cripps Waratah
Matilda Kaye GA Cripps Waratah
Sienna Nowland GD Cooper Automotive Kilburn
Bella Quin WA Glendon Kingston Blues
Rianna Scott WA St Lukes Health Karana

11&under Blue Coach Shelley McKenzie

Aimee Bean GS St Lukes Health Karana
Sophie Bentley WA Cripps Waratah
Lucy Job C Tassal Huon Valley
Mikayla Kelleher GS Cooper Automotive Kilburn
Ava Loring GA Cooper Automotive Kilburn
Sophie Reid GD MMiB Palena Panthers
Margot Reid C MMiB Palena Panthers
Bonnie Smith WD AYC CooP Toyota
Maiya Wood GK Wrest Point OHA

12&under Gold Coach Amber Zeilinski

Maya Armstrong GS Cripps Warratah
Lily Carpenter C St Lukes Health Karana
Abbey Geappen WA Cripps Waratah
Sienna Greene GD Tassal Huon Valley
Jack Jordan GS Cripps Waratah
Brianna Lovell C Tassal Huon Valley
Laura Scott GK MMiB Palena Panthers
Jessica Weeding GS MMiB Palena Panthers
Mackenzie Williams WD Cripps Waratah
Bella Zielinski GK Cripps Waratah
13&under Gold Coach Karen Leonard

Jordyn Banks GS Cripps Waratah
Mackenzie Banks GD Cripps Waratah
Millie Bannerman GA St Lukes Health Karana
Kendylle Byers WA Cripps Waratah
Mackenzie Ford C Tassal Huon Valley
Isabella Kuplis GA Cripps Waratah
Madison Lamb WA St Lukes Health Karana
LIly Ransley GD MMiB Palena Panthers
Grace White GK MMiB Palena Panthers

14&under Gold Coach Fiona Geappen

Katelyn Butler GD St Lukes Health Karana
Chanelle Byers C Cripps Waratah
Anita Eberstein GA Cripps Waratah
Amelia McMahon GS Cripps Waratah
Sophie Pidgeon GA Cripps Waratah
Georgia Pyke GK Cripps Waratah
Olivia Read C Cripps Waratah
Jessica Scott C St Lukes Health Karana
Alexia Smith GD Cripps Waratah

14&under Blue Coach Chloe Cresswell

Kenita Aitken GD Wrest Point OHA
Mia Andrewartha GA Bendigo Bank South East Suns
Talia Atkinson GS St Lukes Health Karana
Abby Brown GK Bendigo Bank South East Suns
Imogen Brown WD Cripps Waratah
Sophie Ferguson WA St Lukes Health Karana
Renae Fleming WD Bendigo Bank South East Suns
Jessica Harback WA St Lukes Health Karana
Frances Reid GK MMiB Palena Panthers

15&under Gold Coach Matt Charlesworth

Ava Charlesworth GS St Lukes Health Karana
Ella Cooney GD Wrest Point OHA
Renee Eiszele C St Lukes Health Karana
Maddi Hay GK St Lukes Health Karana
Ella Marsh WA Cripps Waratah
Alyssa Mustchin GD St Lukes Health Karana
Grace Pullen GA Cripps Waratah
Megan Steele C St Lukes Health Karana
Chelsea Thomas WA St Lukes Health Karana

17&under Gold Coach Rosalie Navickas

Jessica Byers GA Cripps Waratah
Alanna Cooper GD Arrows
Felicia Di Carlo WD St Lukes Health Karana
Paige Fenton GS Cripps Waratah
Olivia Ferguson GK St Lukes Health Karana
Grace Jacobson WA St Lukes Health Karana
Hannah Navickas GD Cripps Waratah
Ella Richmond GA St Lukes Health Karana
Charlotte Wheller C St Lukes Health Karana

17&uunder Blue Coach Anna DiCarlo

Marahn Aitken GA Wrest Point OHA
Katie Andrewartha GA St Lukes Health Karana
Chelsea Browning GD Cripps Waratah
Isabelle Burden C Glendon Kingston Blues
Chelsea Cashinella GK AYC CooP Toyota
Mollie-Lee Dwyer GS Arrows
Holly McConnon WA AYC CooP Toyota
Kayla McKeown WD Wrest Point OHA
Mackenzie Queen GD St Lukes Health Karana
Indy Turner C Wrest Point OHA


STNA Rep Team Player Online Registration


STNA Rep Team Coach Online Application