Umpire Allocations


Round 16            
Wednesday   17 July 2019        
  pl AYC Aurion v Bye    
  21c Palena Panthers v Bye    
6:15PM       Reserve: E. Fox (Kin)  
Court 5 pl Kingston Blues v St.LukesHealth R. Donoghue (Kil) J. Adams (Kil)
Court 6 21a Stingas 15s v AYC Camry M. Andersch (Kin) R. Strong (C/W)
Court 7 21b Cripps Waratah Black v South East Suns A. Thompson (Huon) A. Pyke (Kar)
Court 8 21a Palena Black v OHA M. Aitken (AYC) E. Maginnis (Kar)
7:40PM       Reserve: M. Andersch (Kin)  
Court 5 pl Cripps Waratah v OHA E. Fox (Kin) R. Strong (C/W)
Court 6 21a Kingborough Tigers v St.LukesHealth Red J. Burton (SES) J. Nicholls (Pal)
Court 7 21b Palena Yellow v Huon Valley J. Dillon (Kil) G. Jacobson (Tig)
Court 8 21c Kilburn v South East Suns M. Aitken (AYC) E. Allan (Fri)
9:05PM       Reserve: C. Dillon (Huon)  
Court 5 21a St.LukesHealth Blue v Cripps Waratah J. Adams (Kil) L. Morman (Kar)
Court 6 21b Kilburn White v AYC Rukus E. Maginnis (Kar) G. Jacobson (Tig)
Court 7 21b St.LukesHealth v Kingston Blues J. Nicholls (Pal) T. Dillon (Huon)
Court 8 21c Kingborough Tigers v OHA A. Thompson (Huon) J. Burton (SES)
Thursday   18 July 2019        
6:15PM       Reserve: M. Bourke (Huon)  
Court 5 21b Cripps Waratah Blue v Kilburn Blue J. Dillon (Kil) I. Pace (C/W)
Court 6 17a OHA Gold v Kingston Blue S. Aryal (Pal) J. Nicholls (Pal)
Court 7 17c AYC Seca v St.LukesHealth Z. Bird (AYC) M. Batchelor (SES)
Court 8 17a Cripps Waratah Blue v Cripps Waratah Black E. Warnes (C/W) M. Andersch (Kin)
7:40PM       Reserve:    
Court 5 w1 Stingas 17s v St.LukesHealth J. Thompson (Kin) E. Fox (Kin)
Court 6 w2 Huon Valley v Friends S. Fitzpatrick (Kil) K. McKeown (AYC)
Court 7 w2 OHA v Kingborough Tigers J. Adams (Kil) G. Jacobson (Tig)
Court 8 w2 AYC Tarago v South East Suns E. Fitzpatrick (Kil) R. Donoghue (Kil)
Saturday   20 July 2019        
  11b St.LukesHealth v Bye    
  13c Palena Black v Bye    
  15a St.LukesHealth v Bye    
  15c Kingston Green v Bye    
  15e Kilburn Blue v Bye    
  17c Kingston Aqua v Bye    
  w1 Kingston Blues v Bye    
  w4 Kingston Blues v Bye    
  w5 OHA v Bye    
  w6 AYC Hybrid v Bye    
  w7 AYC Coaster v Bye    
8:40AM            
Court 1 11a Cripps Waratah Black v St.LukesHealth Red A. Leaman (Huon) E. Baldwin (Kin)
Court 2 13a OHA Gold v St.LukesHealth Blue J. Paterson (C/W) Z. Scott (Kil)
Court 3 13a South East Suns v Huon Valley L. Snead (AYC) M. Smith (AYC)
Court 4 13a Palena Panthers v Cripps Waratah Black E. Doyle (Huon) S. Heawood (Kar)
Court 5 11c St.LukesHealth Red v Cripps Waratah Blue J. Martin (Fri) L. Boulter (Pal)
Court 6 11c AYC Prius v Cripps Waratah Black S. Malloy (Kil) Z. Rogers (Kil)
Court 7 11c Palena Panthers v Kingston Aqua H. Fitzgerald (SES) T. Gray (SES)
Court 8 11d South East Suns Blue v St.LukesHealth Blue V. Sproule (OHA) E. Round (Pal)
Court 9 13a Kingston Blue v St.LukesHealth Red H. Maw (Pal) G. Devereux (C/W)
Court 10 13a Cripps Waratah Blue v Kilburn Alissa Bean (Kar) D. Richards (Tig)
9:50AM            
Court 1 11a Palena Panthers v Cripps Waratah Blue M. Einoder (Kil) J. Wallace (Kil)
Court 2 13b Kingston White v Kilburn M. Batchelor (SES) I. Hippel (Pal)
Court 3 13b Cripps Waratah Blue v Palena Panthers O. Perry (Kin) N. Bester (OHA)
Court 4 13b South East Suns v Cripps Waratah Black D. Richards (Tig) A. Carney (Fri)
Court 5 11a OHA Gold Dashers v Kingston Blue P. Witzerman (AYC) J. Clydesdale (Kil)
Court 6 11b Kingston White v South East Suns Blue J. Martin (Fri) B. Smith (Kar)
Court 7 11b South East Suns Orange v Huon Valley S. Heawood (Kar) E. Downham (Kar)
Court 8 11b AYC Yaris v AYC Corolla L. Boulter (Pal) E. Round (Pal)
Court 9 13b OHA Green v St.LukesHealth Red M. Smith (AYC) Aimee Bean (Kar)
Court 10 13b St.LukesHealth Blue v Kingston Aqua A. Leaman (Huon) C. McKinnon (C/W)
10:10AM            
AYC 1 11d South East Suns Orange v Kilburn A. Fracolossi (AYC) B. Clack (Kin)
AYC 2 11d OHA Green Dots v Huon Valley A. Richardson (Pal) Kilburn
AYC 3 13e OHA Black v AYC Kluger A. Barwick (C/W) Maddi Visser (OHA)
AYC 4 15e South East Suns v St.LukesHealth T. Dillon (Huon) B. Jones (SES)
11:00AM            
Court 1 13e Palena Panthers v St.LukesHealth Red E. White (Tig) Z. Berry (SES)
Court 2 13c Huon Valley v St.LukesHealth S. Lowry (Pal) K. Clow (Kil)
Court 3 13c Cripps Waratah v Kilburn White S. Butler (OHA) L. Carr (Kin)
Court 4 13c Kilburn Blue v Palena Yellow D. Dennis (C/W) A. Brown (SES)
Court 5 15b Palena Black v South East Suns K. Mckeown (AYC) B. Sheppard (Kil)
Court 6 15b Cripps Waratah Blue v Kingston Aqua M. D'Abate (Kar) I. Hippel (Pal)
Court 7 15b Palena Yellow v St.LukesHealth G. Webster (C/W) E. Doyle (Huon)
Court 8 15b Cripps Waratah Black v Kilburn M. Stubbs (SES) A. Gatehouse (SES)
Court 9 13c AYC Prado v Kingston Green T. Kamaric (C/W) S. Malloy (Kil)
Court 10 15c St.LukesHealth Blue v Cripps Waratah S. Tonner (OHA) N. Bester (OHA)
11:20AM            
AYC 1 15c Kingborough Tigers v Palena Panthers T. Dillon (Huon) B. Clack (Kin)
AYC 2 15c AYC Hiace v Kilburn Blue K. Andrewartha (Kar) L. Hochman (C/W)
AYC 3 15c St.LukesHealth Red v South East Suns Z. Bird (AYC) T. Gray (SES)
AYC 4 15c AYC Sportivo v Kilburn White R. Devlin (Tig) A. Barwick (C/W)
12:10PM            
Court 1 13e Kilburn White v South East Suns Orange P. Swanson (OHA) A. Jakubisyzn (C/W)
Court 2 15d Palena Black v Cripps Waratah Blue Michael Visser (OHA) K. O'Sullivan (Kil)
Court 3 15e Palena Yellow v Kilburn White L. Campbell (C/W) A. Cruse (OHA)
Court 4 15e Kingston Teal v AYC Rav4 G. Devereux (C/W) A. Carney (Fri)
Court 5 13d Kilburn Blue v South East Suns Blue T. Cruse (OHA) S. Branch (Pal)
Court 6 13d St.LukesHealth Blue v Cripps Waratah Blue J. Wallace (Kil) A. Milne (Kil)
Court 7 13d South East Suns Orange v Kingborough Tigers K. Foster (Kar) J. Branch (Pal)
Court 8 13d Kingston Navy v Cripps Waratah Black S. Tonner (OHA) E. White (Tig)
Court 9 15d OHA Gold v Huon Valley C. Davies (SES) C. Smith (AYC)
Court 10 15d Cripps Waratah Black v Kingston Navy Suzette Weeding (Pal) Mia Visser (OHA)
12:30PM            
AYC 1 w4 Kingborough Tigers v AYC Cruiser 70 H. Mollineaux (Kar) I. Mayne (Kin)
AYC 2 w4 Palena Panthers v Cripps Waratah T. Mayne (Kin) C. Murphy (Pal)
AYC 3 w5 Cripps Waratah Black v Friends White Z. Bird (AYC) Michele Visser (OHA)
AYC 4 w4 Huon Valley v St.LukesHealth K. Andrewartha (Kar) K. Raspin (SES)
1:20PM            
Court 1 w5 Kingborough Tigers v St.LukesHealth Red E. Visser (Kin) South East Suns
Court 2 17c Kingborough Tigers v Palena Panthers J. Branch (Pal) Tigers
Court 3 15a Cripps Waratah Black v South East Suns M. Clow (Kil) J. Thompson (Kin)
Court 4 15a Kilburn v Stingas 13s A. Grace (C/W) J. Gillam (Pal)
Court 5 w2 Cripps Waratah v St.LukesHealth C. Bidwell (Pal) C. Davies (SES)
Court 6 w2 Kilburn v Kingston Blues J. Sice (C/W) L. Morman (Kar)
Court 7 17c Cripps Waratah Black v Kilburn S. Branch (Pal) A. Raphael (OHA)
Court 8 w5 Friends Red v Kilburn White T. Oakley (AYC) Karana
Court 9 15a Palena Panthers v Kingston White Z. Watson (Kar) J. Clow (Kil)
Court 10 15a Kingston Blue v Cripps Waratah Blue I. Pace (C/W) K. McKeown (AYC)
2:00PM            
AYC 1 17b Kingston White v Cripps Waratah K. Raspin (SES) C. Murphy (Pal)
AYC 2 17b Palena Panthers v South East Suns C. Cresswell (C/W) Michele Visser (OHA)
AYC 3 17c Cripps Waratah Blue v OHA Green B. Hoggett (C/W) E. Young (Pal)
2:45PM            
Court 1 w5 AYC Fortuner v Cripps Waratah Blue T. Pitt (Tig) T. Dillon (Huon)
Court 2 w5 Palena Panthers v St.LukesHealth Blue C. Bidwell (Pal) S. Cate (SES)
Court 3 w3 St.LukesHealth Red v Kingborough Tigers Black J. Adams (Kil) M. Batchelor (SES)
Court 4 w3 Kilburn v St.LukesHealth Blue K. Mollineaux (Kar) A. Singles (Kar)
Court 5 17d OHA Black v Kilburn S. Aryal (Pal) A. Raphael (OHA)
Court 6 w3 Palena Panthers v AYC C-HR N. Pace (C/W) J. Thompson (Kin)
Court 7 w6 Huon Valley v AYC Hilux Friends E. Visser (Kin)
Court 8 w6 South East Suns Orange v Friends Red L. Hochman (C/W) AYC
Court 9 w3 OHA Gold v OHA Green O. Perry (Kin) Mia Visser (OHA)
Court 10 w3 Huon Valley v Kingborough Tigers Gold K. Aitken (Kar) E. Jones (C/W)
4:10PM            
Court 1 w5 South East Suns v Kilburn Blue N. Warnes (C/W) S. Morrison (Huon)
Court 2 w7 Palena Black v Friends Red N. Pace (C/W) K. Aitken (Kar)
Court 3 w1 Cripps Waratah v OHA I. Pace (C/W) J. Adams (Kil)
Court 4 w1 Palena Panthers v AYC GT 86 Suzette Weeding (Pal) J. Dillon (Kil)
Court 5 17d Palena Panthers v AYC Landcruiser Karana South East Suns
Court 6 17d OHA White v South East Suns C. Smith (AYC) D. Foster (AYC)
Court 7 w6 Friends White v South East Suns Blue A. Singles (Kar) I. Mayne (Kin)
Court 8 w7 St.LukesHealth v South East Suns T. Dillon (Huon) T. Mayne (Kin)
Court 9 17a St.LukesHealth v Kilburn White S. Aryal (Pal) L. Campbell (C/W)
Court 10 17b AYC Lexus v Kilburn Blue H. Maw (Pal) A. Gatehouse (SES)
5:35PM            
Court 5 w7 Palena Yellow v Friends White D. Foster (AYC) V. Brown (OHA)
Court 6 w4 OHA v South East Suns S. Cate (SES) S. Morrison (Huon)
Court 7 w7 OHA v Kilburn C. Murphy (Pal) J. Gillam (Pal)
Court 8 w6 Kilburn v Palena Panthers T. Oakley (AYC) N. Warnes (C/W)